Nagrody i Wyróżnienia za Działalność Kulturalną

SONY DSC

Amelia Jaworowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 została uhonorowana Nagrodą za Działalność Kulturalną. Była jedyną osobą, której przyznano w tym roku nagrodę za osiągnięcia artystyczne w 2018 r.

Wyróżnienia za Działalność Kulturalną otrzymały cztery osoby: Dorota Chmielecka, Beata Klauze, Danuta Trzcińska i Ireneusz Adamczewski.

Laureaci tegorocznych Nagród i Wyróżnień otrzymali listy gratulacyjne, statuetki i kwiaty z rąk Burmistrza Miasta Ozorkowa Jacka Sochy i Przewodniczącego Rady Miejskiej Ryszarda Kałużnego 28 marca podczas sesji Rady Miejskiej.

Amelia Jaworowska drugi rok z rzędu otrzymała Nagrodę za Działalność Kulturalną. Jest laureatką wielu konkursów i przeglądów wokalnych o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. W tym roku jej talent poznali widzowie programu II Telewizji Polskiej podczas udziału Amelki w II edycji programu muzycznego The Voice Kids.

Dorotę Chmielecką, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej w SP5 i opiekunkę zespołów „Piano” i ‘Gitaro”, uhonorowano Wyróżnieniem za działalność artystyczną w zakresie upowszechniania muzyki.

Beata Klauze, nauczycielka w SP2, prowadzi pozalekcyjny Zespół Wokalny, organizuje i współorganizuje szereg imprez i uroczystości szkolnych i miejskich,  a także konkursów i przeglądów muzycznych.

Danuta Trzcińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, od lat działa na rzecz upowszechniania kultury oraz promocji literatury i czytelnictwa, jest organizatorką licznych wernisaży, koncertów oraz spotkań z ludźmi literatury.

Ireneusz Adamczewski to znany w Ozorkowie artysta – rękodzielnik. Wykonuje ozdoby świąteczne, przyozdabia przedmioty codziennego użytku, tworząc z nich małe dzieła sztuki, bierze udział w licznych kiermaszach i wystawach twórczości ludowej.

(więcej w Wiadomościach Ozorkowskich 5 kwietnia 2019 r.)