Rozbiórka mostu w Parku Miejskim

SONY DSC

Na 28 marca zaplanowano demontaż mostu na Bzurze w Parku Miejskim. Przy wejściach do parku zainstalowano tabliczki z informacją o planowanym usunięciu mostu i w związku z tym o braku przejścia przez park.

Wymiana kładki jest jednym z elementów modernizacji całego parku w ramach kilkuletniego projektu pn. Rewitalizacja kompleksu parkowo-pałacowego Schlösserów w Ozorkowie. Prace związane z realizacją inwestycji w ostatnich dniach nabrały tempa. W połowie marca wykonawca przeprowadził przycięcia pielęgnacyjne krzewów, a następnie zabezpieczył drzewa i krzewy przed uszkodzeniami za pomocą osłon z desek wokół pni. Jest to konieczne ze względu na planowane na najbliższe dni prace ciężkiego sprzętu przy prowadzeniu wykopów pod sieć elektryczną, wodociągową i światłowodową.

Na kwiecień zaplanowano całkowite zamknięcie parku ze względu na szeroki zakres robót rewitalizacyjnych. Na ten moment wykonawca nie podał konkretnej daty, ale najprawdopodobniej stanie się to w połowie kwietnia. Prace w parku potrwają ponad rok – do czerwca 2020 r.

Rewitalizacja parku to nie tylko nowy mostek oraz pielęgnacja i rekultywacja zieleni; to także nowe ścieżki, ławki, latarnie, kosze na śmieci, miejsca rekreacji, nowe nasadzenia roślin ozdobnych i osłonięcie zielenią rur ciepłociągu.

(Więcej o rewitalizacji parku w Wiadomościach Ozorkowskich 5 kwietnia)