35-lecie PSLCnP

Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę 35-lecie Oddział Łódzki w Ozorkowie świętuje w tym roku 35-lecie istnienia. Z tej okazji 26 marca odbyła się uroczystość, podczas której prezes PSLCnP Halina Chojnacka wręczyła honorowe tytuły Przyjaciela Cierpiących na Padaczkę, Statuetki Róże oraz imienne medale. Wśród osób, którym Stowarzyszenie przyznało te tytuły, był burmistrz Jacek Socha.

Ten dzień był wyjątkowy nie tylko ze względu na jubileusz; 26 marca to również Międzynarodowy Dzień Padaczki tzw. Purple Day. Z tej okazji każdy gość uczestniczący w spotkaniu w Zajeździe Leon nosił na piersi plakietkę wspierając chorujących na padaczkę. Celem przyświecającym tej inicjatywie jest zwiększenie świadomości społecznej na temat padaczki

– To niezwykłe wydarzenie, jakim jest jubileusz 35-lecia, przede  wszystkim celebruje siłę, determinację i jedność, które pozwoliły nam pokonać liczne wyzwania – mówiła Halina Chojnacka – Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom, przyjaciołom i partnerom, którzy byli z nami na każdym kroku tego niezwykłego 35-letniego podróżowania. Bez Waszego zaangażowania, wsparcia i oddania nasze sukcesy nie byłyby możliwe.

Po oficjalnej części podopieczni Stowarzyszenia wystąpili ze wzruszającym przedstawieniem, a następnie goście zasiedli przy wielkanocnym stole.