Danuta Trzcińska i Waldemar Andrzejczak – Zasłużeni dla Miasta Ozorkowa

Dziś na sesji Rady Miejskiej przewodniczący Rady Ryszard Kałużny wręczył odznaki „Zasłużony dla Miasta Ozorkowa”. W tym roku otrzymali je:

✅Danuta Trzcińska

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ozorkowie, od lat działa na rzecz upowszechniania czytelnictwa i kultury w naszym mieście. Otrzymała szereg medali i odznaczeń za swą działalność od instytucji i organizacji wojewódzkich i krajowych, w tym m.in. Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Danuta Trzcińska organizuje konkursy artystyczne, wystawy, koncerty, spotkania autorskie z pisarzami i poetami, promuje lokalnych twórców, jest inicjatorką i redaktorką wydawnictw MBP w Ozorkowie.

✅Waldemar Andrzejczak

Wieloletni działacz społeczny, członek dwóch kadencji Rady Seniorów, od lat działający na rzecz integracji społeczności lokalnej, kurator Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, społeczny opiekun zabytków powiatu zgierskiego, organizator wielu wydarzeń artystycznych: koncertów muzyki kameralnej, chórów śpiewaczych, wystaw, przewodnik po kościele i cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Ozorkowie, organizator wycieczek.

Wnioski o przyznanie odznaki obojgu kandydatom złożyły: Rada Seniorów Miasta Gminy Ozorków i Sekcja Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Ozorkowie.