Nowa karetka dla Ozorkowa

Zespół ratownictwa medycznego w Ozorkowie otrzymał nową karetkę, wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i reanimacyjny. Nowoczesny ambulans ułatwi pracę ratownikom, a tym samym będzie efektywniejszy przy ratowaniu pacjentów w stanach zagrożenia zdrowia i życia.

Na pokładzie karetki znajdują się nowoczesne nosze, krzesełka kardiologiczne z systemem umożliwiającym zjazd po schodach, pompy infuzyjne, a także urządzenia przeznaczone do automatycznej kompresji klatki piersiowej.

Osiem nowoczesnych ambulansów trafiło do zespołów stacjonujących na terenie działania Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, w tym m.in. do Ozorkowa. Są to pojazdy marki Volkswagen Crafter wyposażone w automatyczną skrzynię biegów i niezależną, postojową klimatyzację przedziału medycznego, co znacznie podnosi komfort pracy ratowników medycznych.

12 stycznia karetka została oficjalnie przekazana ratownikom stacjonującym w JRG PSP w Ozorkowie przez wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniewa Linkowskiego z udziałem burmistrza Jacka Sochy i ozorkowskich radnych ze społecznej komisji zdrowia: Magdaleny Michalak, Michała Małysy oraz Kamila Witczaka.