Budowa skateparku ruszy w tym roku

W tym roku rozpoczną się prace przy budowie skateparku, który powstanie w rejonie ulic Lipowej i Unii. Koszt inwestycji to 1 mln 700 tys. zł.

✅Burmistrz Jacek Socha pozyskał dofinansowanie na budowę skateparku z następujących źródeł:

🔹830 tys. zł z programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej dzięki zaangażowaniu posła Marka Matuszewskiego

🔹230 tys. zł z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus” dzięki zaangażowaniu wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniewa Linkowskiego

🔹640 tys. zł to wkład własny Ozorkowa

✅Zgodnie z projektem na powierzchni około 500 m² mają zostać usytuowane następujące urządzenia i przeszkody:

– quarter pipe

– grind box w kształcie litery c

– podwójny manual pad

– flat bar

– bank

– narożny quarter pipe

– dwupoziomowa sekcja zawierająca podjazdy, manual pady oraz grind boxy

– dwupoziomowa sekcja zawierająca schody, łamany rail, łamane grind boxy, piramidę.

– elementy małej architektury, m.in.: ławki, kosze na śmieci, latarnie, zieleńce.

✅ zostanie wybudowany zgodnie z normami bezpieczeństwa, co da możliwość organizowania imprez deskorolkowych, bmxowych i rolkowych.

➡️Projekt powstał po moich konsultacjach m.in. z młodymi mieszkańcami Ozorkowa, którzy będą korzystać ze skateparku – mówił burmistrz Jacek Socha na dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami mediów – na jutrzejszej (28 lipca) nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej wprowadzimy pozyskane z dofinansowania środki do budżetu, po czym niezwłocznie ogłosimy przetarg na wykonawcę inwestycji.

➡️To będzie jeden z największym skateparków w województwie łódzkim- mówił poseł Marek Matuszewski wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Sportu i Turystyki – dzięki tej inwestycji część młodych ludzi będzie mogła aktywnie spędzać czas i oderwać się od komputerów i smartfonów.