Ozorków na Forum Gospodarczym

Burmistrz Jacek Socha był jednym z prelegentów XVI Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2023. Forum, organizowane przez Samorząd Województwa Łódzkiego, to największe wydarzenie gospodarcze w centralnej Polsce. W tym roku podczas trzech dni odbyło się wiele konferencji i spotkań poświęconych biznesowi i nauce, w których uczestniczyli samorządowcy, przedsiębiorcy i naukowcy z Polski i zza granicy. Burmistrz Jacek Socha został zaproszony przez Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera do udziału w panelu na temat Regionalnej Strategii Innowacji – Wizji Innowacyjnej Transformacji Regionalnej.

Tematem wystąpienia burmistrza Ozorkowa była m.in. rola samorządu we wpieraniu przedsiębiorczości i wprowadzaniu rozwiązań w celu przyciągania inwestorów.

Bardzo ważne jest opracowanie i uchwalenie przez samorząd planu zagospodarowania przestrzennego, dzięki któremu wszystkie procesy związane z otwarciem działalności przez podmioty gospodarcze przebiegają sprawniej – mówił burmistrz Jacek Socha podczas panelu – jako burmistrz Ozorkowa wspieram w granicach obowiązujących przepisów firmy działające na terenie miasta, dzięki dobrej współpracy kilka przedsiębiorstw zdecydowało się na rozbudowę zakładów produkcyjnych w Ozorkowie.

W XVI Europejskim Forum Gospodarczym – Łódzkie 2023, które odbywało się w dniach 12-14 czerwca w Łodzi, uczestniczyli naukowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji publicznych i eksperci reprezentujący wiele dziedzin gospodarki, w tym reprezentanci Europejskiego Komitetu Regionów i goście województwa łódzkiego z regionów partnerskich.

ID, foto: PwC