Dni Ozorkowa 2022

Po dwóch latach przerwy do kalendarza miejskich imprez powróciły Dni Ozorkowa. Mimo nie najlepszej pogody, atmosfera pod sceną w ostatnią sobotę maja była radosna i gorąca.

Publiczność bawiła się przy występach zespołów Exaited, Jolly Roger i wielu innych wykonawców. Festyn rozpoczął się od występów lokalnych solistów, grup i zespołów, m.in. z ozorkowskich szkół i przedszkoli. Na scenie zaprezentowały się śpiewające i tańczące przedszkolaki, a także młodzi tancerze i wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury.

Podczas festynu wystąpili także podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę, grupa z Zespołu Szkół Specjalnych oraz trio rodzinne czyli Zespół Flies, który wykonuje covery polskich i zagranicznych artystów na skrzypcach, saksofonie, gitarze, trąbce oraz instrumentach klawiszowych.

Wielu wrażeń dostarczyły pokazy taneczne w wykonaniu podopiecznych Szkoły Tańca Ozo Dance Studio oraz zawodniczek Szkoły Gimnastyki Artystycznej Pasja.

Następnie przed publicznością zaprezentował się zespół Kaldera z Młodzieżowego Domu Kultury, prezentując mocne brzmienie z elementami bluesa, hard country i hard rocka.

Podczas Dni Ozorkowa mogliśmy też obejrzeć Taniec Lwa w wykonaniu Łódzkiej Szkoły Kung Fu Tego; typu tańce wymagają dużej sprawności fizycznej i uzupełniają tradycyjny trening.

Po uroczystym otwarciu Dni Ozorkowa przez sekretarza miasta Mariusza Ostrowskiego, posła Marka Matuszewskiego, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniewa Linkowskiego i gości z miasta partnerskiego z Trsteny na Słowacji, na scenie wystąpił Zespół Jolly Roger, dobrze znany ozorkowskiej publiczności. Grupa ma w swoim repertuarze utwory folkowe, żeglarskie, a także w konwencji folkowo-rockowej i folkowo-punkowej. W ciągu 8 lat swojej działalności zagrała prawie 400 koncertów w całej Polsce i za granicą na wielu ogólnopolskich festiwalach muzycznych i imprezach masowych.

Uwieńczeniem imprezy był występ zespołu Exaited, jednego z najpopularniejszych zespołów disco-polo, który w ostatnich latach wydał wiele hitów w tym gatunku muzycznym. W 2018 Exaited otrzymał poczwórną platynową płytę za piosenkę „Dziś Ci to powiem”, która biła rekordy popularności.

Mieszkańcy Ozorkowa, którzy 28 maja pojawili się przed sceną przy ul. Unii Europejskiej, mogli nie tylko wysłuchać koncertów, ale też skorzystać z innych atrakcji; m.in. z oferty wystawców, wesołego miasteczka oraz ogródka gastronomicznego.

W niedzielnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Ozorkowa Jacka Sochy, rozgrywanym w ramach Dni Ozorkowa, najlepsi okazali się strażacy JRG PSP w Ozorkowie.

Wyniki: I miejsce – drużyna JRG PSP Ozorków, II miejsce – drużyna Geberit Ozorków, III miejsce – drużyna Urząd Miejski w Ozorkowie – OPK – Nauczyciele.