Ferie zimowe 2022

Bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży zorganizował w czasie ferii zimowych Klub Bokserski Olimpijczyk działający przy Zespole Szkół Zawodowych. Codziennie od poniedziałku do piątku przez dwie godziny każdy chętny mógł wziąć udział w treningach prowadzonych przez trenerów Olimpijczyka. Z oferty skorzystali zarówno klubowicze, jak i dzieci, które nie uczestniczyły wcześniej w tego rodzaju zajęciach.

Jak co roku w czasie ferii zajęcia dla uczniów zorganizowały Młodzieżowy Dom Kultury i Miejski Ośrodek Kultury.

W dniach od 14 do 18 lutego 2022 r. MDK odbyły się ferie zimowe „Zimowe warsztaty artystyczne” u Małego Księcia. 

Dzieci pod okiem nauczycieli zatrudnionych w MDK uczestniczyły w zajęciach muzycznych, sportowych, komputerowych. Były również organizowane gry i zabawy logiczne (gra w szachy) oraz zabawy twórcze (dzieci, bawiąc się, tworzyły prace plastyczne). Codziennie była ciepła herbatka i słodka przekąska. Atrakcją dla uczestników ferii w MDK były rozgrywki w tenisa stołowego. W zajęciach  brało udział 18 dzieci.

W ramach artystycznych ferii w Miejskim Ośrodku Kultury dzieci uczestniczyły w zajęciach tanecznych, muzycznych, plastycznych, w warsztatach twórczych, grach i zabawach sportowych i integracyjnych. Zajęcia odbywały się od godziny 10 do 16, a organizatorzy zapewnili także posiłki i fachową opiekę.