Do Łodzi pociągami ŁKA

Od 1 stycznia 2022 r. ruszy nowa sieć połączeń między Ozorkowem a Łodzią z wykorzystaniem pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Intercity, a w drugiej połowie przyszłego roku Miasto Ozorków we współpracy z Urzędem Marszałkowskim zorganizują autobusową komunikację dowozową po Ozorkowie; busy będą dowoziły mieszkańców do przystanków ŁKA na ul. Kolejowej i Nowe Miasto.

Bilet miesięczny aglomeracyjny w kwocie 160 zł będzie uprawniał od 1 tycznia do korzystania z pociągów ŁKA na trasie do Łodzi i po Łodzi, ale także ze wszystkich autobusów i tramwajów łódzkiego MPK. Bilet ten będzie też ważny w pociągach Intercity, które będą zatrzymywać się w Ozorkowie. Od stycznia będzie ponad 20 kursów na dobę łódzkiej ŁKA i 12 Intercity na trasie do Łodzi. Aby skorzystać z Intercity trzeba będzie zarezerwować bezpłatną miejscówkę.

Radni na sesji Rady Miejskiej 16 grudnia 2021 r., na wniosek burmistrza Jacka Sochy, podjęli uchwałę o zawarciu porozumienia między Ozorkowem i ŁKA.

– Mam nadzieję, że zwiększona liczba pociągów, miesięczny bilet aglomeracyjny i w niedalekiej przyszłości busy dowozowe do przystanków ŁKA, ułatwią mieszkańcom Ozorkowa dojazd do Łodzi i poruszanie się po Łodzi, a także, dzięki dodatkowym busom, poruszanie się po Ozorkowie – mówi burmistrz Jacek Socha.

Warto dodać, że po oddaniu do użytku tunelu średnicowego, tzw. łódzkiego metra, łączącego dworce: Łódź Fabryczną z Łodzią Kaliską, pociągami ŁKA będzie się można dostać do centrum Łodzi (skrzyżowanie Zachodnia/Zielona), do Manufaktury oraz na łódzkie dworce.