II Dni Seniora

W piątek, 24 września, o godz. 15.00 z placu Jana Pawła II wyruszył w stronę Młodzieżowego Domu Kultury Kolorowy Korowód Seniorów. Przemarsz i późniejsza wspólna zabawa przy muzyce w MDK zostały zorganizowane w ramach obchodzonych we wrześniu i październiku II Ozorkowskich Dni Seniora. Na spotkaniu nie zabrakło też wspomnień i rozmów o historii miasta. Humory i dobry nastrój dopisywały. Najlepsze życzenia złożył wszystkim burmistrz Jacek Socha.

Obchody Dni Seniora rozpoczęły się 18 września spacerem Nordic Walking w Parku Miejskim. Tego rodzaju spacerów zorganizowano kilka. Ponadto odbył się koncert Stowarzyszenia Śpiewaczego im. St. Moniuszki z Łodzi i Chóru Męskiego „Lutnia” z Warty

w kościele ewangelicko – augsburskim oraz spacer z przewodnikiem po mieście.

2 października, o godz. 10.00 z placu Jana Pawła II wyruszy drugi spacer z przewodnikiem pn.„Włókienniczym Szlakiem”, a 3 października o godz. 17.00 w kościele ewangelicko-augsburskim odbędzie się koncert Chóru Kościoła Chrześcijan Baptystów z Łodzi i Ewangelickiego Chóru „Concordia” ze Zgierza.

Organizatorami Miejskich Dni Seniora są Rada Seniorów Gminy Miasto Ozorków oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie i Parafia Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Ozorkowa Jacek Socha.

Id, foto: ID, K. Kuchta