Plenerowe kino w Ozorkowie

„Parasite” – filmowy hit z 2019 r., zdobywcę  4 Oscarów, w tym za najlepszy film i reżyserię, obejrzymy 18 czerwca w plenerowym kinie letnim.

Bezpłatny seans pod gołym niebem rozpocznie się o godz. 21.30 Ekran i 150 leżaków mobilnego kina Charlie ustawiony będzie na terenie przy hali sportowej, ul. Traugutta 2. Organizatorem przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie.

O tym, jaki film obejrzymy, zdecydowali mieszkańcy w internetowym głosowaniu. Do wyboru było pięć tytułów; „Parasite” uzyskał 26,5 % głosów. Kolejne miejsca przypadły filmom: „I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże” (23,5%), „Poznajmy się jeszcze raz” (23%), „Palm Springs” (14,5 %) i „Sokół z masłem orzechowym” (12,5 %).

Projekcja odbędzie się zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi dla tego typu wydarzeń: dystans 1,5 m (osoby mieszkające razem mogą siedzieć obok siebie) oraz maseczki ochronne tam, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych termin wydarzenia może ulec zmianie.

„Parasite” („Pasożyt”) w reżyserii Joon-ho Bonga to historia ubogiej południowokoreańskiej rodziny, której losy splatają się z losami zamożnej familii. Jak do tego dochodzi i jakie są tego konsekwencje…? Ta czarna komedia z elementami thrillera zdobyła w sumie 38 nagród filmowych, w tym 4 Oscary. Film cieszy się dużym uznaniem zarówno widzów jak i krytyków na całym świecie.