Remonty cząstkowe dróg

16 kwietnia ruszyły prace związane z uzupełnianiem ubytków w jezdniach. Do przetargu na to zadanie zgłosiły się cztery firmy, wybrano ofertę przedsiębiorstwa Hubertus z Łodzi. Remonty cząstkowe dróg będą wykonywane mieszanką mineralno-asfaltową metodą „na gorąco”.
W pierwszej kolejności drogowcy uzupełniają ubytki na głównych ciągach komunikacyjnych, m.in. na ul. Zgierskiej (na zdjęciu), Unii, Wyszyńskiego, Listopadowej, Starzyńskiego, Konstytucji 3-go Maja, Cegielnianej. Później ekipy remontowe pojawią się także na innych ulicach, a tempo prac zależeć będzie przede wszystkim od pogody; remonty jezdni metodą „na gorąco” można wykonywać tylko w bezdeszczowe dni.
Umowa, która opiewa na blisko 200 tys. zł, obowiązuje do końca roku, więc wykonawca będzie uzupełniał ubytki w nawierzchni nie tylko wiosną, ale także w późniejszych terminach, jeśli zajdzie taka konieczność.
Ulice, na których będą prowadzone prace: Adamówek, Armii Krajowej, Pogodna, Zachodnia, Łąkowa, Słoneczna, Lotnicza, Unii Europejskiej, Południowa (przy torowisku), Zgierska, Małachowskiego przy bloku nr 3, Cegielniana, Narutowicza, Krótka, Wiejska, Listopadowa, Kościelna, Słowackiego, Żwirki, Kolejowa. Lista ta, w razie konieczności, zostanie rozszerzona o kolejne ulice.