Lekcja o samorządzie z udziałem burmistrza

SONY DSC

Co należy do zadań burmistrza, czym zajmują się radni miejscy, co to jest rada powiatu i sejmik wojewódzki wyjaśniał burmistrz Jacek Socha podczas spotkania z uczniami klas ósmych w Szkole Podstawowej nr 5.

Spotkanie zorganizowano 12 grudnia w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, której tematem był samorząd lokalny. Młodzi ludzie z zainteresowaniem wysłuchali informacji na temat zadań, realizowanych przez miasto i zasad wyboru do rady i na stanowisko burmistrza.

Uczniowie pytali o działalność Młodzieżowej Rady Miasta, planowane w najbliższym czasie inwestycje, byli też ciekawi, jak długo Jacek Socha działa w samorządzie i dlaczego ponad 9 lat temu zdecydował, by kandydować na Burmistrza Miasta Ozorkowa.

Kilkanaście lat temu, jako starosta zgierski, widziałem miasta i miejscowości w naszym powiecie i województwie, które zaczynały się zmieniać, rozwijać, ale niestety, Ozorków do nich nie należał. Chciałem, by w moim mieście także remontowano drogi, szkoły, obiekty sportowe, dlatego podjąłem decyzję, by jako gospodarz wcielić te zamierzenia w życie. Mieszkańcy mi zaufali i od 9 lat sukcesywnie zmieniamy Ozorków – mówił burmistrz Jacek Socha.