Rekordowa kwota podczas 27 Finału WOŚP w Ozorkowie!

SONY DSC

57 tys. 891 zł i 13 gr. zebrano w Ozorkowie podczas XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; to o 10 tys. więcej, niż w roku ubiegłym. Tegoroczna kwota jest rekordowa – mieszkańcy Ozorkowa okazali swoje serce i hojność, wspierając najmłodszych pacjentów, czekających na specjalistyczny sprzęt medyczny. 

W naszym mieście wolontariusze zbierali pieniądze na rzecz Orkiestry w sobotę, 12 stycznia, w MOK, podczas koncertu „Dorośli – Dzieciom” i w niedzielę, 13 stycznia, na ulicach miasta oraz podczas finałowej imprezy w Hali Sportowej. Ozorkowski Finał WOŚP wypełniły występy artystyczne dzieci i młodzieży i licytacje gadżetów WOŚP. W tym roku wszystkie przedmioty przeznaczone na licytację znalazły nabywców; o niektóre walka między licytującymi była bardzo zacięta.

Tradycyjnie też odbył się Konkurs Bezpiecznej Jazdy o Puchar Burmistrza Miasta Ozorkowa Jacka Sochy, zorganizowany przez Auto Szkołę u Zbyszka.

Finał Orkiestry zakończyło „Światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni.

Sztab WOŚP tradycyjnie mieścił się w Młodzieżowym Dom Kultury im. Małego Księcia.

Osoby, instytucje i firmy zaangażowane w ozorkowski finał WOŚP:

Urząd Miejski w Ozorkowie, Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia, Miejski Ośrodek Kultury, Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik”, Auto Szkoła „U Zbyszka”, Agencja Ochrony Gunners Security, kosmetyczka Monika Kusztelak, dietetyk Małgorzata Wasiak, Bank Spółdzielczy w Ozorkowie, Cukiernia „Piotruś”, Piekarnia Stefan Koziński, Piekarnia „Dana”, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”, Polska Woda, Restauracja „Tamada”, Punkt Przedszkolny „Mini Maluch”.

(więcej w „Wiadomościach Ozorkowskich” 25 stycznia 2019 r.)