„Wesoła Piątka” jak nowa

SONY DSC

Występy artystyczne przedszkolaków uświetniły uroczyste spotkanie w Przedszkolu Miejskim nr 5 z okazji zakończenia termomodernizacji placówki. Budynek po remoncie otwarto ponad miesiąc temu, jednak jego oficjalne otwarcie, połączone z upamiętnieniem 100 rocznicy odzyskania niepodległości, zorganizowano 28 listopada. Dzieci z najstarszych grup zaprezentowały wierszyki i piosenki o swoim przedszkolu, mieście i ojczyźnie, nie zabrakło także tańców narodowych.

Występy najmłodszych podziwiali rodzice i zaproszeni goście, wśród nich m.in. burmistrz Jacek Socha i sekretarz Mariusz Ostrowski. Spotkanie było też okazją do złożenia podziękowań wszystkim zaangażowanym w tegoroczny generalny remont  placówki.

Przypomnijmy; prace w budynku rozpoczęto w wakacje, jednak ze względu na ich zakres nie udało się ich zakończyć do września. Stan techniczny budynku był na tyle zły, że burmistrz Jacek Socha zdecydował,  by oprócz prac termomodernizacyjnych wykonać dodatkowe roboty. Została wymieniona instalacja elektryczna, przebudowano kuchnię, myjnię, łazienki i toalety, dostosowano przedszkole do obowiązujących przepisów p-poż, częściowo wymieniono kanalizację, pomalowano klasy, wymieniono glazurę i terakotę.

PM5 jest drugim spośród miejskich przedszkoli, objętych projektem pt. „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Miasta Ozorków”, realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowi 2,1 mln zł. W 2017 r. jako pierwsze zmodernizowano PM3, natomiast na 2019 r. zaplanowano termomodernizację PM4, a na 2020 r. – PM1 i PM2.