„Niemiecki ma klasę”

SONY DSC

22 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 oficjalnie otwarto salę do nauki języka niemieckiego, wyremontowaną i zmodernizowaną w ramach projektu „Niemiecki ma klasę”. Częścią projektu był konkurs zorganizowany przez Instytut Goethego w Warszawie, a zadanie konkursowe polegało na stworzeniu funkcjonalnej sali do nauki języka niemieckiego.

Pomysł zmodernizowania pracowni pojawił się w wakacje 2017 r.; uczniowie i nauczycielka języka niemieckiego z SP2 Agnieszka Wrześkiewicz zdecydowali się na udział w projekcie. Uczniowie samodzielnie szukali sposobów sfinansowania swojej wizji, pomagali w pracach remontowych, sprzątaniu oraz szukali sponsorów. W celu sfinansowania swoich pomysłów zorganizowali kiermasz upominków, a zebrane środki przeznaczyli na remont sali. W projekt zaangażowali się również rodzice, którzy, pracując społecznie, zamontowali nowe oświetlenie, pomagali w transporcie materiałów budowlanych i mebli. Na realizację projektu i efekty końcowe mieli wpływ także sponsorzy, fachowcy, cała społeczność uczniowska, nauczyciele i dyrekcja.

Uroczyste otwarcie sali było nie tylko okazją do prezentacji nowej pracowni, ale także do podziękowania sponsorom i wszystkim tym, którzy pomogli w remoncie i wyposażeniu klasy.