Noc Lampionów 2017

SONY DSC

Ostatnia sobota wakacji od siedmiu lat w Ozorkowie przebiega pod znakiem lampionów szczęścia. W tym roku nie mogło być inaczej; 26 sierpnia wielu mieszkańców pojawiło się na plaży nad Zalewem Miejskim, by wspólnie wypuścić na wodę lampiony. Pływające po zachodzie słońca oświetlone papierowe kwiaty to piękny widok, dlatego Noc Lampionów, na którą co roku zaprasza burmistrz Jacek Socha, cieszy się sporym powodzeniem wśród mieszkańców.

W tym roku wypuszczenie lampionów nie było jedyną atrakcją ozorkowskiego pożegnania wakacji; już od godz. 17-ej na najmłodszych i ich rodziców czekało wiele atrakcji, przede wszystkim „Wioska Piratów”, gdzie pod opieką animatorów dzieci robiły pirackie stroje i gadżety z papieru i  włóczki, naszyjniki z muszelek i koralików, pirackie kolorowanki, pacynki i stateczki, uczyły się żeglarskich węzłów i uczestniczyły w konkursach.

Dużym powodzeniem cieszyła się Fotobudka, gdzie każdy mógł bezpłatnie zrobić sobie zdjęcie np. w pirackim kapeluszu.

Po zmroku na wodzie pojawiły się kolorowe lampiony, ale na tym nie zakończyła się Noc Lampionów; chętni mogli bawić się dalej przy muzyce na plaży.