Regulamin Otwartych Mistrzostw Ozorkowa w Brydżu Sportowym o Puchar Burmistrza Miasta Ozorkowa

Mistrzostwa organizowane w ramach obchodów „Dni Ozorkowa 2017”

Organizator: Sekcja Brydża Sportowego MKS Bzura Ozorków.

Cel zawodów: Popularyzacja brydża sportowego wśród dorosłych i młodzieży, jako alternatywnej formy zagospodarowania czasu wolnego i rozwoju umysłowego.

Data zawodów: 2.06.2017 r. godz. 17.00 – 21.00

Miejsce zawodów: Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II, sala 23, 95-035 Ozorków, ul. Lotnicza 1.

Forma zawodów: Rozegrany zostanie turniej par na zapis maksymalny. Przewiduje się rozegranie 26 – 30 rozdań. Zawody będą zgłoszone do ogólnopolskiego systemu Bridge Spider. Wyniki turnieju zostaną przez internet porównane z rozgrywanymi w tym samym czasie zawodami w innych miejscowościach, a zawodnikom zostaną naliczone PKL-e (punkty klasyfikacyjne) jak za udział w turnieju ogólnopolskim. Opłata turniejowa za zgłoszenie turnieju do systemu Bridge Spider wynosi 1,5 zł od pary. Wyniki będą w internecie tego samego dnia na stronie www.pzbs.pl , zakładka Bridge Spider, pod datą rozegrania turnieju. Z uwagi na liczbę par organizator może zmienić formę rozgrywek i liczbę rozdań do rozegrania.

Uczestnicy: Zawody mają charakter otwarty. Może wziąć w nich udział każdy, kto potrafi grać w brydża. Nie ma żadnych ograniczeń. Od uczestników nie będzie pobierane wpisowe. Kibice mile widziani.

Przepisy: W zawodach będą stosowane przepisy Międzynarodowego Prawa Brydżowego. Sędzią głównym turnieju będzie Henryk Chojnacki.

Nagrody: Najlepsze trzy pary w kategorii open oraz jedna najlepsza para początkujących młodzików otrzymają dyplomy i puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Ozorkowa. Początkująca para młodzików to para, w której obaj zawodnicy są urodzeni w 2002 r. lub są młodsi i mają współczynnik WK = 0,0.