Dni Ozorkowa 2023

Coroczne święto miasta, które w tym roku odbyło się 3 czerwca, rozpoczęły występy najmłodszych artystów: na scenie zaprezentowały się dzieci z miejskich przedszkoli, uczniowie z ozorkowskich podstawówek, młodzi artyści z Młodzieżowego Domu Kultury, Miejskiego Ośrodka Kultury, tancerze z MOK i z Ozo Dance Studio, Szkoły Gimnastyki Artystycznej „Pasja” a także podopieczni PSLCnP.

Po występach dzieci i młodzieży na scenie pojawił się zespół Moskwa, budząc entuzjazm miłośników polskiego rocka.

Tradycyjnie już, po oficjalnym otwarciu Dni Ozorkowa przez burmistrza Jacka Sochę,  wręczono dyplomy i puchary zwycięzcom Turnieju Piłki Nożnej o puchar Burmistrza Miasta Ozorkowa. Pierwsze miejsce w tegorocznym turnieju zajeła drużyna strażaków z JRG PSP w Ozorkowie. Najlepszym zawodnikom gratulowali burmistrz Jacek Socha, poseł Marek Matuszewski, senator Maciej Łuczak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniew Linkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Ozorkowie Ryszard Kałużny, wicestarosta zgierski Dominik Gabrysiak oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych miast: czeskiego miasta Vysoke Myto i słowackiej Trsteny.

Na scenie pojawili się także piłkarze i sympatycy UKS Bzura Ozorków, którzy tego dnia po wygranym meczu awansowali do wyższej klasy rozgrywkowej.

Wyczekiwany przez wielu koncert Zakopower zgromadził pod sceną liczną publiczność, które bawiła się doskonale podczas występu zespołu. Po koncercie lider Zakopower Sebastian Karpiel-Bułecka rozdawał chętnym autografy i pozował do wspólnych zdjęć.

Następnie na scenie pojawił się znany i lubiany przez ozorkowska publiczność Zespół Jolly Roger.

W trakcie Dni Ozorkowa mieszkańcy mogli nie tylko wysłuchać występów i koncertów, ale też, skorzystać z oferty wielu organizacji i firm, które prezentowały swoje produkty i usługi podczas festynu z okazji święta miasta, ugasić głód i pragnienie w ogródku gastronomicznym, natomiast najmłodsi mogli bawić się w dmuchanych zamkach oraz skorzystać z innych atrakcji przygotowanych dla dzieci.  

Sponsorzy Dni Ozorkowa:Geberit, HTL Strefa, Bank Spółdzielczy w Ozorkowie, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medar, Firma Handlowo Usługowa Grzegorz Kwiatkowski, Hurtownia Spożywcza Dana, Zakład Cukierniczo – Piekarski Piotruś, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”, Gunners Security, Polska Woda, Intermarche.