Ozodance 2023

Blisko pięciuset młodych tancerzy z całego kraju uczestniczyło w Konfrontacjach Tanecznych Ozodance 2023. Impreza pod patronatem burmistrza Jacka Sochy została zorganizowana już po raz 12 przez Miejski Ośrodek Kultury 22 kwietnia w hali sportowej. Jurorzy i widzowie obejrzeli ponad 50 prezentacji tańca współczesnego i nowoczesnego.

Turniej, po przerwie spowodowanej pandemią, ponownie zagościł w naszym mieście; konfrontacje od lat cieszy się dużym zainteresowaniem zespołów tanecznych i miłośników tańca, którzy kibicują zmaganiom uczestników.

W tym roku wystąpiły zespoły  m.in. z Łodzi, Kutna, Łęczycy, Włocławka, Bydgoszczy, Lutomierska, Konstantynowa Łódzkiego, Sędziejowiec i Andrespola. Ozorków był reprezentowany przez zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz z Ozodance Studio.

Tancerze zaprezentowali się w trzech kategoriach wiekowych: 7-11 lat, 12-15 lat i 16 +.

Trzy najlepsze zespoły w tańcu nowoczesnym i trzy najlepsze we współczesnym nagrodzono pucharami, wręczono także nagrody specjalne – za najlepszą choreografię i za osobowość sceniczną. Poza tym przyznano Grand Prix dla najlepszego zespołu w każdej kategorii tanecznej.

foto: MOK