O Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej na spotkaniu z ministrem

Ponad 30 samorządowców z regionu łódzkiego uczestniczyło w spotkaniu poświęconym Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej (SIM) zorganizowanym 3 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Ozorkowie. Gospodarzem spotkania był burmistrz Jacek Socha.

Zasady funkcjonowaniu SIM przedstawili minister do spraw samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski i prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban.

SIMy to spółki tworzone przez samorządy, otrzymujące wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na budowę zasobu komunalnego. O mieszkania zbudowane w ramach SIM będą mogli się starać mieszkańcy, którzy nie mają zdolności kredytowej na zakup własnego lokum, ale posiadają dochody pozwalające na opłacenie czynszu.

Obecnie w Polsce działa 30 SIM-ów, do końca roku będzie ich ok. 100. Burmistrz Jacek Socha zadeklarował przystąpienie Ozorkowa do tej inicjatywy.

W spotkaniu uczestniczyli także poseł Marek Matuszewski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniew Linkowski, radni Rady Miejskiej: Ryszard Kałużny, Michał Małysa, Kamil Witczak i sekretarz miasta Mariusz Ostrowski.