Awans Bzury do ½ finałów Mistrzostw Polski

Młodzi siatkarze z MKS Bzura Ozorków awansowali do 1/2 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w piłce siatkowej.

W zakończonych 26 lutego w Ozorkowie ćwierćfinałach MP siatkarze Bzury zajęli drugie miejsce, co dało im awans do półfinału! Zwycięzcą turnieju został Jastrzębski Węgiel.

Ozorkowscy siatkarze na cztery rozegrane mecze wygrali trzy: 3:0 ze Stoczniowcem Gdańsk, 3:0 z Czarnymi Radom i 3:1 z Wybickim Kielce; przegrali jeden: 0:3 z Jastrzębskim Węglem.

Zwycięzcą ćwierćfinałów został Jastrzębski Węgiel, MKS Bzura zajął drugie miejsce; co dało obu zespołom awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Kolejne miejsca w turnieju rozgrywanym w daniach 23 – 26 lutego w Ozorkowie zajęli: Czarni Radom, Aluron CMC Wybicki Kielce, Karpaty Krosno, Stoczniowiec Gdańsk.

Cztery dni ćwierćfinału były dla ozorkowskiej siatkówki bardzo intensywne, a ostatni dzień turnieju śmiało można nazwać „horrorem w Ozorkowie” – mówi prezes MKS Bzura Krzysztof Krzewiński – Dotyczy to zwłaszcza ostatniego meczu Jastrzębskiego Węgla z Czarnymi Radom, meczu, który decydował o tym, czy ozorkowski Klub przejdzie do 1/2 Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Turniej dostarczył kibicom siatkówki wielu emocji, zwłaszcza mecze ozorkowskiej Bzury.

Nie brakowało wzruszeń, chwilami wręcz palpitacji serca i stanów przedzawałowych, a ostatecznie ogromnej radości – dodaje prezes – gratuluje naszym zawodnikom i trenerom, dziękuję, że pokazali walkę, upór, ambicję i grę do końca; wielkie brawa. Po wydarzeniach, które miały miejsce na koniec poprzedniego sezonu, nikt raczej nie stawiał na to, że MKS zajdzie tak daleko. Myślę, że nawet 1/4  MP dla niektórych była mało realna. Zespół pokazał, że ciężką pracą można osiągnąć wiele, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli się czegoś bardzo   chce.

MKS Bzura dziękuje wszystkim, którzy pomogli i wsparli Klub podczas organizacji ćwierćfinałów Mistrzostw Polski w Ozorkowie, a są to m.in.: Burmistrz Miasta Ozorkowa – Jacek Socha, Marszałek Województwa Łódzkiego – Grzegorz Schreiber, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Zgierzu, Polski Związek Piłki Siatkowej, Ozorkowskie Przedsiębiorstwo Komunalne, firma Graw, Grzegorz Kwiatkowski, GS Ozorków, Primavera, Bank Spółdzielczy, PSS Społem, Intermarche, Patrimex, firma Przewozowa Mariusza Nyczaja.

Bardzo serdecznie dziękuję również członkom zarządu MKS Bzura: Władysławowi Starzyńskiemu, Tomaszowi Kiciakowi, Dariuszowi Szpakowskiemu, Krzysztofowi Jurkowi, a także Aleksandrze Kiciak za transmisję online i zdjęcia, Beacie Urbanowicz, Monice Pajor, naszym cheerleaderkom na górze, na trybunach, Gabrielowi Gusławskiemu za zdjęcia, naszym, “trochę starszym zawodnikom”, za pomoc w obsłudze technicznej i dźwiękowej, obsłudze hali sportowej, obsłudze medycznej, Jakubowi Kupisowi za projekt plakatów, zaproszeń i grafiki na stronie  www.facebook.com/fluffydesigns.studio i oczywiście wszystkim kibicom, rodzicom, rodzinom, mieszkańcom Ozorkowa za wspaniały doping, za śpiewy i burze oklasków – dodaje prezes Krzewiński.

Kadeci Bzury o awans do finałów MP powalczą w dniach 24-26 marca w Częstochowie z tamtejszym AZS-em, Gwardią Wrocław i KaEmKą Starogard Gdański.

ID, MKS Bzura