Wspieramy Strażaków!

Burmistrz Jacek Socha wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Ozorkowie organizują akcję pn. „Strażaków wspierajmy – elektrosprzęt oddajmy”. Głównym celem akcji jest zebranie funduszy dla potrzeb Ochotniczej Straży Pożarnej na dodatkowy sprzęt oraz wyposażenie, zarówno remizy jak i strażaków, którzy przez 365 dni w roku ratują zdrowie i życie, a także mienie mieszkańców naszego miasta.

Zbiórka to dobra okazja, aby pozbyć się nieodpłatnie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który zalega w domu, na strychu czy w komórce.

Zużyty sprzęt można przywozić do magazynu Ozorkowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego przy ul. Żwirki 30 w dniach 28.01.2023 r., 11.02.2023 r. oraz 25.02.2023 r. (soboty) w godz.09.00 – 12.00.

Wszelkich informacji odnośnie zbiórki udziela pomysłodawca i główny koordynator z ramienia Urzędu Miejskiego w Ozorkowie podinspektor ds. zarządzania kryzysowego Marcin Michalak, tel. 606-943-381, 501-416-709 oraz przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej druh Łukasz Kaźmierczak tel. 662-398-122.

Rodzaje sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce.

W ramach akcji przyjmowane są wyłącznie sprzęty kompletne. Nie są przyjmowane świetlówki i tonery.

Wielkogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:

Chłodziarki, zamrażarki, pozostałe wielkogabarytowe urządzenia używane do chłodzenia, konserwowania i przechowywania żywności, pralki, suszarki do ubrań, kuchenki, zmywarki, piece elektryczne, mikrofalówki, elektryczne płyty grzejne, elektryczne urządzenia grzejne, pozostałe wielkogabarytowe urządzenia do ogrzewania pomieszczeń, łóżek, mebli wypoczynkowych, wentylatory elektryczne, urządzenia klimatyzacyjne.

Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:

Odkurzacze, zamiatacze do dywanów oraz pozostałe urządzenia czyszczące, maszyny do szycia, żelazka, urządzenia do prasowania, maglowania, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, młynki do kawy, noże elektryczne, urządzenia do strzyżenia i suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu i inne do pielęgnacji ciała, zegary, zegarki, wagi i pozostałe małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego.

Sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny:

Komputery duże i osobiste stacjonarne, stacje robocze, laptopy, drukarki, procesory, myszy komputerowe, monitory, klawiatury, puste cartridge do drukarek, notepady, sprzęt kopiujący, elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania, kalkulatory, pozostały sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną, terminale i systemy użytkownika, faksy, telefaksy, telefony, sekretarki automatyczne.

Sprzęt audiowizualny:

Odbiorniki radiowe i telewizyjne, kamery video, sprzęt hi-fi, instrumenty muzyczne, wzmacniacze dźwięku, urządzenia do nagrywania/kopiowania dźwięku i/lub obrazu inne niż telekomunikacyjne.

Narzędzia elektryczne i elektroniczne:

Wiertarki, piły, narzędzia do nitowania, przybijania/usuwania nitów, gwoździ, śrub, narzędzia do spawania, lutowania, rozpylania, kosiarki i inne narzędzia do prac ogrodowych.

Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy:

Kolejki elektryczne, tory wyścigowe, konsole do gier video, sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi, zabawki z mechanizmem elektrycznym lub elektronicznym.

Przyrządy do nadzoru i kontroli:

Czujniki dymu, regulatory ciepła, termostaty, urządzenia pomiarowe.

Automaty do wydawania:

Napojów gorących, butelek lub puszek z napojami, produktów stałych, pieniędzy  – bankomaty.

Baterie i akumulatory:

Ołowianie, niklowo-kadmowe, alkaliczne.