Lekcja z Burmistrzem

Ile wynosi budżet Ozorkowa i na co są wydawany środki miasta? Jakie inwestycje planuje w najbliższym czasie burmistrz? Czym się zajmuje i jak jest wybierana Rada Miejska w Ozorkowie? O te m.in. kwestie pytali uczniowie ósmych klas ze Szkoły Podstawowej nr 5 na spotkaniu z burmistrzem Jackiem Sochą i sekretarzem miasta Mariuszem Ostrowskim podczas dzisiejszego spotkania w Urzędzie Miejskim.

– Dochody i wydatki miasta uchwala Rada Miejska, burmistrz zgłasza projekty, ale bez decyzji Rady nie może dowolnie dysponować budżetem – wyjaśniał burmistrz Jacek Socha – część środków pochłaniają wydatki bieżące, jak np. oświetlenie uliczne, utrzymanie czystości i zieleni w mieście, komunikacji publicznej, oświata. Część to wydatki na inwestycje.

Burmistrz zapewnił też, że w tym roku miasto przeznaczy pieniądze na budowę skateparku, a w najbliższych latach planuje zbudować bazę rekreacyjną nad zalewem miejskim, boisko przy Łęczyckiej i halę sportową przy SP5. Będą też kontynuowane inwestycje drogowe i w zasobie komunalnym.