Trstená 2020 – RAZEM w EUROPIE

W dniach 10.11.2022 – 12.11.2022 delegacja Gminy Miasta Ozorków na czele z Burmistrzem Jackiem Sochą wzięła udział w realizacji międzynarodowego projektu „TRSTENÁ 2020 – TOGETHER IN EUROPE”, który odbył się w mieście Trstená (Republika Słowacka).

W projekcie wzięła udział delegacja zaprzyjaźnionych europejskich gmin i organizacji non-profit z miasta Trstená (SK), z Jabłonki (PL), Czarnego Dunajca (PL), Ozorkowa (PL), Tomic (PL), Isaszeg (HU ), miasto Hořice (CZ), miasto Žirovnice (CZ), miasto Želiezovce (SK), z Comite de Jumelage „Pays de Bray -⁠ Orava (Francja), OZ V.I.A.C. -⁠ Instytut wspierania i rozwoju młodzieży i OZ MAS ORAVA -⁠ Partnerstwo na rzecz rozwoju dla terytorium Górnej Orawy (SK).

W ramach profesjonalnego programu partnerzy projektu dyskutowali o przyszłości Europy, dalszej współpracy i aktywnym udziale obywateli w tworzeniu polityk lokalnych i regionalnych. Poruszono tematykę wpływu COVID 19 i wojny na Ukrainie na rzeczywistość społeczną gmin i społeczności lokalnych. W ramach programu kulturalnego partnerzy wzięli udział w tradycyjnym jarmarku rękodzieła z twórczością rzemieślników ludowych, prezentacji dziedzictwa kulturowego, gastrofestiwalu – degustacji oryginalnych specjałów partnerów, warsztatach kreatywnych oraz warsztatach związanych z tradycją i zwyczajami partnerów. Zwieńczeniem całego projektu był europejski turniej partnerski w kręgle.

Projekt „TRSTENÁ 2020 – TOGETHER IN EUROPE” BYŁ WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z PROGRAMU EUROPA DLA OBYWATELI

Informacja o projekcie