Zachodnia po remoncie

Zakończył się remont ulicy Zachodniej. W maju drogowcy ułożyli asfalt na jezdni i miejscach postojowych, zbudowano także wyniesione przejście dla pieszych, pomalowano znaki poziome i ustawiono pionowe. W ramach inwestycji w poprzednim roku zbudowano chodniki z kostki brukowej i zjazdy do posesji.

Zadanie jest realizowane od 2020 r.; rozłożenie prac remontowych na Zachodniej, Spokojnej, Konarskiego i Pogodnej na trzy lata było warunkiem otrzymania dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Przebudowa Zachodniej miała się zakończyć w kwietniu, jednak wykonawca, w związku ze wzrostem kosztów m.in. materiałów budowlanych, zażądał dodatkowych 140 tys. zł. Ostatecznie, po negocjacjach, miasto zdecydowało o przeznaczeniu dodatkowych 60 tys. zł na dokończenie inwestycji. W sumie koszt przebudowy ulicy wyniósł ponad 566 tys. zł, w tym ponad 300 tys. zł Miasto otrzymało jako dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jesienią mają być kontynuowane prace na Spokojnej, Konarskiego i Pogodnej; ich koszt to 907 tys. zł, dofinansowanie z FDS – 540 tys. zł.