Wicemistrzowie Polski z Ozorkowa!

Młodzi siatkarze MKS Bzura Ozorków są drugą najlepszą drużyną w Polsce 2022 r.! Tytuł wicemistrza kraju zdobyli podczas Finału Mistrzostw Polski Młodzików w Piłce Siatkowej, który został rozegrany w dniach 21 – 24 kwietnia w Bartoszycach w województwie warmińsko-mazurskim. Ozorkowianie wygrali dwa spośród trzech meczów i tym samym awansowali do walki o tytuł najlepszej drużyny w Polsce. W meczu o mistrzostwo zmierzyli się z zawodnikami UKS Koral Wrocław. Mecz był zacięty; ostatecznie klub z Ozorkowa zdobył tytuł wicemistrza!

Wśród sześciu najlepszych – wyróżnionych specjalnymi nagrodami indywidualnymi zawodników całego turnieju finałowego znalazło się dwóch ozorkowian: Jakub Pajor – najlepszy środkowy i Szymon Pobrotyn – najlepszy atakujący.

Warto zaznaczyć, że Ozorków jest najmniejszym ośrodkiem w historii mistrzostw Polski, który zagrał w finale, a także osiągnął największy sukces w Mistrzostwach Polski Młodzików w historii Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

Finałowy turniej Mistrzostw Polski w Bartoszycach poprzedziły ćwierćfinały, rozegrane w Ozorkowie w dniach 18 – 20 marca, a następnie półfinały, które odbyły się w dniach 2-3 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim. Przypomnijmy; w rozgrywkach ¼ MP ozorkowianie okazali się najlepszym zespołem i z pierwszego miejsca awansowali do półfinału, a dwa tygodnie później zdobyli awans do turnieju finałowego. Wyjazdy ozorkowskiego zespołu na mecze zostały dofinansowane z budżetu miasta.

Wicemistrzowie wrócili z Bartoszyc wieczorem, 24 kwietnia, jednak zanim rozeszli się do domów, czekało ich jeszcze spotkanie z kibicami przed Szkołą Podstawową nr 2. Wśród ozorkowian, witających siatkarzy brawami i kwiatami, obecny był m.in. burmistrz Jacek Socha.