Targi Edukacyjne

Jaką szkołę wybrać po podstawówce? Odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest łatwa, a przecież bardzo ważna w życiu każdego nastolatka. Podjęcie tej decyzji ułatwiły uczniom ósmych klas Targi Edukacyjne, które odbyły się 22 kwietnia w hali sportowej w Ozorkowie. Ofertę edukacyjną przedstawiły szkoły średnie z naszego miasta, a także z Łodzi, Zgierza, Łęczycy i Piątku. Wśród dziesięciu wystawców nie mogło oczywiście zabraknąć ozorkowskiego I liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych.

Wydarzenie zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2, a patronat nad nim objął burmistrz Jacek Socha.

Targi edukacyjne odbywały się w Ozorkowie już wcześniej, jednak ze względu na pandemię przez ostatnie dwa lata nie były organizowane. Okazuje się, że mimo przerwy zainteresowanie udziałem w wydarzeniu było dość spore, zarówno ze strony  wystawców jak i zwiedzających.

Na targach pojawili się m.in. uczniowie ósmych klas szkół podstawowych z SP2, SP4 i SP5 z Ozorkowa, a także z SP w Modlnej, Solcy Wielkiej, Parzęczewa i Chociszewa.

Po uroczystym otwarciu targów przez burmistrza Jacka Sochę i organizatora – dyrektor SP2 Małgorzatę Syncerek, ósmoklasiści na poszczególnych stoiskach mogli zapoznać się z ofertą szkół, takich jak: I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie, Zespół Szkół Zawodowych w Ozorkowie, Zespół Szkół nr 1 im. Jakuba Stefana Cezaka w Zgierzu, Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Zgierzu, Zgierski Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II, Zespół Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łęczycy, Zespół Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego w Łodzi, Mundurowe Liceum Ogólnokształcące w Łodzi, Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Piątku.