Ozorków dla Wiktorii

Ozorkowianie nie pozostali obojętni na apel o pomoc dla chorej Wiktorii i licznie przybyli na imprezę charytatywną, która odbyła się 27 marca, a cały dochód z niej, ponad 18 tys. złotych, został przeznaczony na leczenie chorej na raka 19-letniej ozorkowianki.

Wiktoria Kubiak od lat związana z hufcem ZHP Ozorków choruje na chłoniaka Hodgkina IV stopnia. 19-latka ma za sobą długie pobyty w szpitalu i ciężkie chemioterapie, ale i ona i jej rodzina nie poddają się w poszukiwaniu kolejnych metod leczenia, niestety bardzo kosztownych. Wiktoria i jej bliscy nie kryli wzruszenia z powodu okazanego przez ozorkowian wsparcia.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni z okazanej nam pomocy, nie spodziewaliśmy się, że tak wielu mieszkańców, także tych, którzy nie znają osobiście Wiktorii, zaangażuje się w walkę o jej zdrowie i życie – mówiła mama 19-latki – Organizatorzy przygotowali wspaniałe wydarzenie, a ozorkowianie pokazali ogromne serce, za co serdecznie dziękujemy.

W ramach akcji na rzecz Wiktorii mieszkańcy mogli wziąć udział w charytatywnym biegu i morsowaniu w zalewie miejskim oraz w maratonie fitness w hali sportowej. Mieli do wyboru trening bokserski, aerobik, zumbę, bachatę lub jogę.

Na terenie przed halą przygotowano wiele piknikowych atrakcji; m.in. pokaz motocykli i akrobacji motocyklowych, który wzbudził spore zainteresowanie widzów, nie brakowało animacji dla dzieci, w tym malowania twarzy oraz zabaw i gier sprawnościowych. Chętni mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, a dodatkowo można było posilić się polową grochówką, kiełbaskami z grilla, na deser serwowano ciasta i napoje. Chętnych do skorzystania z atrakcji, skosztowania smakołyków i wrzucenia datków do puszek nie brakowało.

Nie jestem zaskoczona, że przybyło tyle osób – mówiła pani Anna, jedna z uczestniczek pikniku – Ozorkowianie zawsze odpowiadają na apele o pomoc, poza tym piękna pogoda i ciekawa impreza skłoniły wiele osób do udziału w pikniku.

– Znam Wiktorię od wielu lat i jestem bardzo poruszona tym, co ją spotkało – mówiła pani Wiktoria – dla mnie to zrozumiałe, że trzeba pomóc jej i jej najbliższym w ratowaniu zdrowia. To budujące, że tyle osób myśli i czuje podobnie jak ja.

Organizatorami rodzinnej imprezy charytatywnej „Ozorków dla Wiktorii” byli: Komitet społeczny zbiórki publicznej „Wiktoria nasze zwycięstwo – pomagamy”, Agnieszka Horna-Gwarczyk, Klub Motocyklowy Faithless MC Poland Chapter Ozorków, a jednym z patronów burmistrz Jacek Socha.

Organizatorzy dziękują za pomoc firmom i osobom: Polska Woda w Aleksandrii, Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Ozorkowie, Restauracja Tamada, Tartak Nowak, Centrobud, Admar, Sitodruk ze Zgierza, solarium Eden Zgierz, Firma Witmas Zgierz, Pamso, Balony z helem Tomalak, Punkt przedszkolny Mini Maluch, Drevna Budka, Klub Sportowy Grucha, Maciej Janecki, instruktorzy prowadzący zajęcia w czasie maratonu fitness, Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik”.

 – Pogoda nam dopisała, było pięknie, słonecznie, frekwencja mieszkańców była niesamowita – mówiła Agnieszka Horna-Gwarczyk – Ogromny szacunek i podziękowanie dla Klubu motocyklowego, i pozostałych zaangażowanych w organizację imprezy osób i firm. Obserwując ludzi widziałam, że podobała im się akcja. Chętnych do pomocy nie brakowało, dziękuję wszystkim za pełne zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie. Mieszkańcy Ozorkowa mają wielkie serca i zawsze są zwarci i gotowi do pomocy.

Wsparcie dla Wiktorii można tez przekazać w ramach zbiórki na portalu sie pomaga, a także aukcji charytatywnych. Organizatorzy wydarzenia „Ozorków razem dla Wiktorii” zapowiadają, że to nie ostatnia impreza na rzecz ciężko chorej 19-latki.

ID