Sala gimnastyczna w SP4 po remoncie

Zakończono remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 4; termin zakończenia inwestycji wydłużono o ponad miesiąc, ponieważ w trakcie rozszerzono zakres prac.

Zdecydowałem o przeznaczeniu dodatkowych środków na wykonanie nowej, sportowej podłogi, takiej jak w Szkole Podstawowej nr 2 – mówi burmistrz Jacek Socha – to wydłużyło nieco remont, ale na pewno poprawi warunki korzystania z sali.

Koszt inwestycji wyniósł ostatecznie 202 tys. zł, z czego dofinansowanie z budżetu państwa z programu „Infrastruktura sportowa Plus” wyniosło 70 tys. zł.

✅Zakres prac🔹wymiana podłogi w sali gimnastycznej na sportową🔹naprawa tynków i malowanie ścian i sufitu sali gimnastycznej🔹wymiana drzwi w sali na aluminiowe wewnętrzne, częściowo przeszklone, oraz drzwi wewnętrznych do szatni oraz pomieszczeń pomocniczych🔹wykonanie izolacji fundamentów ścian zewnętrznych🔹wykonanie wentylacji 🔹malowanie stalowej konstrukcji dźwigarów dachu🔹wymiana oświetlenia na energooszczędne🔹malowanie pomieszczeń szatni dla dzieci oraz korytarza łączącego szatnie z salą gimnastyczną.

✅Ponadto:🔹zakup i montaż 2 dużych oraz 4 mniejszych koszy do piłki koszowej 🔹zakup i montaż 10 drabinek do zamontowanie na stałe w ścianie.

Rozbudowa i modernizacja bazy sportowej w Ozorkowie to jeden z priorytetów burmistrza Jacka Sochy, który pełni tę funkcję od 2010 r. W ciągu ostatnich lat wybudowano nowoczesne boiska do gry w piłkę nożną przy wszystkich trzech miejskich szkołach, dodatkowo przy dwóch (SP4, SP5) zbudowano boiska wielofunkcyjne, przy trzeciej szkole (SP2) takie boisko ma powstać w ciągu najbliższych lat.Poza tym przeprowadzono generalny remont sali gimnastycznej w SP2, termomodernizację miejskiej hali sportowej i pływalni „Wodnik”, termomodernizację sali gimnastycznej przy SP5. Kilka dni temu burmistrz złożył wniosek o dofinansowanie remontu sali w SP5 wraz z wymianą podłogi na sportową. Przy miejskich szkołach i przedszkolach powstały w ostatnich latach place zabaw, a na ogólnodostępnych skwerach i w Parku Miejskim – place zabaw i siłownie plenerowe.