Szopki i ozdoby świąteczne na III Przeglądzie Tradycji Bożonarodzeniowych

Blisko 120 szopek Bożonarodzeniowych i innych dekoracji świątecznych wpłynęło z całego regionu łódzkiego na III Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę w Ozorkowie. Przegląd jest kontynuacją organizowanego od kilkunastu lat konkursu szopek.

9 grudnia, w kościele św. Józefa w Ozorkowie, wręczono nagrody autorom najlepszych prac. Jednym z patronów wydarzenia od wielu lat jest burmistrz Jacek Socha, a Miasto Ozorków wspiera organizatorów w przygotowaniu przedsięwzięcia.

Wśród gości, poza burmistrzem Jackiem Sochą, obecni byli m.in. wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Zbigniew Linkowski, przedstawiciele Wojewody Łódzkiego, Powiatu Zgierskiego, radni miejscy, przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń i firm z regionu łódzkiego, powiatu i Ozorkowa.

Przeglądowi prac konkursowych towarzyszyło wspólne kolędowanie przy choince, w którym wystąpili m.in. Studio Integracji Krzysztofa Cwynara, śpiewak operowy Lesław Białecki i podopieczni PSLCnP.