Lodówka społeczna dla potrzebujących

30 listopada przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Lotnicza 1) stanęła lodówka społeczna. Idea ustawienia przeszklonej, chłodniczej witryny w miejscu ogólnodostępnym jest prosta: masz za dużo jedzenia – włóż je do lodówki, potrzebujesz jedzenia – czeka ono na Ciebie w lodówce społecznej.

Inicjatorami tego rodzaju pomocy dla potrzebujących byli ozorkowianie.

– Ta akcja to odpowiedź na głosy mieszkańców – mówi burmistrz Jacek Socha – wiele osób chętnie podzieliłoby się swoimi spożywczymi produktami z potrzebującymi, zamiast np. wyrzucać jedzenie, które jeszcze jest smaczne, pełnowartościowe i ma ważny termin przydatności do spożycia.

Lodówka została przekazana miastu przez Stowarzyszenie Monar.

– Bardzo dziękuję panu Markowi Dobrowolskiemu, kierownikowi Monaru w Ozorkowie za tę pomoc, dziękuję także dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 za udostępnienie terenu przy wejściu do placówki – dodaje burmistrz Jacek Socha.

W lodówce można pozostawić zarówno gotowe produkty, jak i dania własnej roboty; dobrze jest przy tym pozostawić karteczkę z napisem np. „pierogi”, „bigos” itp. Najważniejsze, by były to artykuły zdatne do spożycia i nieprzeterminowane. Na lodówce znajduje się regulamin z informacją, jak jej używać. Potrzebujący mogą z niej korzystać o każdej porze dnia i nocy. Miejsce, w którym stoi lodówka, jest objęte monitoringiem.