200 lat dla Pana Konrada i jego Żony!

Pan Konrad Dąbrowski z Ozorkowa kończy w tym roku w październiku 100 lat. To obecnie najstarszy mieszkaniec naszego miasta. Ponadto w 2021 r. wspólnie ze swoją żoną Małgorzatą pan Konrad świętuje brylantowe gody, czyli 75 lat pożycia małżeńskiego.

Najlepsze życzenia szacownym jubilatom złożył 12 października burmistrz Jacek Socha, wręczając kwiaty, listy gratulacyjne i upominki. Wspólnie z jubilatem i jego 95-letnią żoną świętowała najbliższa rodzina; nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu, toastu, życzeń i gratulacji.

Państwo Dąbrowscy pochodzą z Ozorkowa, jednak pierwsze lata swojego małżeństwa, tuż po II w. ś., spędzili w Wałbrzychu.

Tęsknota za rodzinnym miastem była zbyt wielka, dlatego w 1951 r. wróciliśmy do Ozorkowa – mówi pani Małgorzata – Początkowo mieszkaliśmy przy rodzicach, a później przenieśliśmy się do domu z ogrodem, w którym mieszkamy do chwili obecnej.

Pani Małgorzata swoje życie zawodowe związała ze szkolnictwem zawodowym, natomiast pan Konrad z transportem. Posiada prawo jazdy prawie na prawie wszystkie kategorie pojazdów.

Szacowny jubilat to także pasjonat fotografii i dokumentalista, ma ogromne wiedzę na temat historii Ozorkowa i jego mieszkańców. Jego wspomnienia z lat okupacji zamieszczone zostały w książce „Ozorków moje miasto najbliższe” z 2006 r., a opis przedwojennego jarmarku został nagrodzony w konkursie literackim zorganizowanym przez ozorkowską bibliotekę.

Państwo Dąbrowscy doczekali się dwóch synów i córki, sześciorga wnucząt i pięciorga prawnucząt.