Termomodernizacja Przedszkola Miejskiego nr 1

SONY DSC

W maju zostanie podpisana umowa z wykonawcą na termomodernizacje Przedszkola Miejskiego nr 1. W drodze przetargu wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego „Lauer” z Pabianic. Koszt inwestycji to 2 mln 750 tys. zł; z czego 1,5 mln to dofinansowanie z FIL, a pozostałe środki zabezpieczono w budżecie miasta na kwietniowej sesji Rady Miejskiej.

– Przedszkole Miejskie nr 1 jest już czwartym, w którym wykonamy termomodernizację – mówi burmistrz Jacek Socha – Od kilku lat miasto realizuje program modernizacji obiektów użyteczności publicznej z udziałem funduszy ze źródeł zewnętrznych. Inwestycje te to nie tylko docieplenie budynków i modernizacja systemu ogrzewania, ale też bardzo często kompleksowy remont pomieszczeń.

Zakres termomodernizacji PM1 to: ocieplenie/modernizacja/wymiana ścian zewnętrznych, stropów piwnic, dachu i poddasza, wymiana okien i drzwi zewnętrznych, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, w tym wymiana 33 grzejników, modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej oraz źródła ciepła, modernizacja systemu wentylacji, instalacji elektrycznej, montaż fotowoltaiki, dostosowanie obiektu do wymagań p.-poż. Inwestycja zmniejszy zużycie energii cieplnej i emisję gazów cieplarnianych.