Termomodernizacja PM1 -przetarg

W tym tygodniu Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację Przedszkola Miejskiego nr 1 przy ul. Wigury 7. Oferty można składać do 19 marca 2021 r. Inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego i środków rządowych w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– To kolejna miejska placówka modernizowana w ramach kilkuletniego programu termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej, na którą pozyskaliśmy środki ze źródeł zewnętrznych – mówi burmistrz Jacek Socha.

Zakres prac w Przedszkolu Miejskim nr 1: 🔹naprawa i ocieplenie ścian zewnętrznych, stropów, dachu i poddasza, 🔹modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, w tym wymiana 33 grzejników🔹modernizacja systemu ciepłej wody użytkowej, 🔹modernizacja systemu wentylacji 🔹modernizacja instalacji elektrycznej🔹montaż fotowoltaiki na dachu🔹dostosowanie obiektu do wymagań p-poż. 🔹remont sanitariatów🔹budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych🔹budowa nowych schodów wejściowych🔹wymiana oświetlenia na energooszczędne🔹wymiana okien poddasza i piwnicy🔹wymiana drzwi zewnętrznych 🔹malowanie ścian i sufitów🔹wymiana podłóg w części pomieszczeń na I piętrze.

Inwestycja zmniejszy zużycie energii cieplnej i emisję gazów cieplarnianych.