WOŚP 2021 w Ozorkowie

Już w najbliższą niedzielę, 31 stycznia, 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku będzie przebiegał nieco inaczej, bez koncertów i światełka do nieba, ale nie zabraknie wolontariuszy na ulicach i aukcji w Internecie.

Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

W Ozorkowie pieniądze na leczenie najmłodszych będzie zbierać 110 wolontariuszy, a sztab WOŚP w Ozorkowie jak co roku tworzy kadra Młodzieżowego Domu Kultury.

Po raz kolejny Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie jest siedzibą Sztabu WOŚP w naszym mieście.

Ze względu na rewitalizację budynku przy ul. Listopadowej 6, w którym mieście się MDK, tegoroczny sztab WOŚP znajduje się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Lotniczej 1 w Ozorkowie.

Kontakt do sztabu: tel. 730 302 310, email.: mdkozorkow@poczta.onet.pl, Facebook: Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie.

Licytacja gadżetów orkiestrowych odbywa się przez internet, za pośrednictwem platformy allegro. Pieniądze są też zbierane przez eSkarbony, a także, jak co roku, w dniu finału będą zbierane przez ponad 100 wolontariuszy na ulicach miasta.

Tegoroczna zbiórka jest prowadzona za pośrednictwem eSkarbony MDK i  eSkarbony poszczególnych wolontariuszy.

Zachęcamy do dokonywania wpłat pod linkiem: https://eskarbonka.wosp.org.pl/azlxm1

Szczegóły na stronie: https://mdkozorkow.pl/

Tradycyjnie już Orkiestrę wspierają ozorkowskie szkoły i przedszkola, organizacje, kluby i inne instytucje.

W niedzielę w południe ozorkowskie Morsy z Klubu Sportowego Grucha i Ozorkowskiego Klubu Karate wejdzie do Zalewu Miejskiego i będzie „morsować” na rzecz WOŚP.

Zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno tych, którzy mają ochotę zamoczyć się w wodzie, jak i tych, którzy chcą nam pokibicować i razem z nami wesprzeć Orkiestrę – zaprasza w imieniu ozorkowskich Morsów Sylwia Panda.

Do wylicytowania online i do zakupu w formie cegiełek będzie też płyta „Dorośli Dzieciom 2021 z bajkami i wierszami.

Od kilkunastu lat w Ozorkowie co roku odbywał się koncert „Dorośli Dzieciom” – mówi Marcel Gwarczyk, przewodniczący samorządu uczniowskiego w LO w Ozorkowie – W tym roku przez pandemię koncert się nie odbędzie, jednak dzięki zaangażowaniu i współpracy nauczycieli, artystów, instruktorów oraz społecznie zaangażowanych mieszkańców naszego miasta i ościennych gmin powstał dwupłytowy album, na którym znajdują się wiersze i bajki znanych i nieco mniej znanych autorów w zupełnie nowej aranżacji i wykonaniu.

Cegiełkę w formie płyty będzie można nabyć m.in. w następujących placówkach: Punkt Przedszkolny Plastuś w Parzęczewie i Chociszewie, Przedszkole Miejskie nr 4 w Ozorkowie lub kontaktując się z: Marcelem Gwarczykiem: e-mail: przewodniczacylozorkow@gmail.com)

Cały dochód zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przedszkole Miejskie nr 5 po raz kolejny zorganizowało Bazarek Prezentów Wesołej Piątki dla WOŚP.

 – Wszyscy od 29 lat wiemy, czym jest WOŚP. Pewnie każdy z nas swój grosz do puszki przez te lata wrzucił. Zachęceni powodzeniem akcji ubiegłorocznej oraz idąc z duchem czasu, zorganizowaliśmy Bazarek Prezentów Wesołej Piątki dla WOŚP – mówi Ewa Bagińska dyrektor PM5 –  Już od ponad  dwóch tygodni nasze smartfony rozgrzane są do czerwoności, a w placówce rośnie „sterta” prezentów, fantów, które wystawiają oraz  licytują nasi pracownicy, rodziny przedszkolaków oraz absolwenci i przyjaciele. Przedmiotów licytowanych jest ponad 100. Dużo ciekawych, tzw. perełek, które podgrzewają atmosferę, np. beza Pavlova, dynia w occie, suszone grzyby, kosmetyki, zabawki, książki, vouchery na stylizację paznokci, fryzurę, zabieg kosmetyczny…Serdecznie dziękujemy Wszystkim darczyńcom i licytującym.

Burmistrz Jacek Socha co roku wspiera Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy, organizując koncert finałowy w hali sportowej, pokaz sztucznych ogni „Światełko do nieba” oraz licytując gadżety Orkiestry. W tym roku, ze względu na pandemię, niedzielny koncert nie może się odbyć, jednak burmistrz Jacek Socha wspiera 29 Finał WOŚP, przekazując na licytację koszulkę MKS Bzura Ozorków.

Rok temu, podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, padł rekord jeśli chodzi o kwotę zebrana na rzecz Orkiestry. Ozorkowianie przekazali na leczenie dzieci prawie 70 tys. zł, a dokładnie 69 tys. 314 zł 82 gr.(na zdjęciu), czyli o 11 tys. zł więcej niż w 2019 r. Jak będzie w 2021 r., podczas wyjątkowego Finału WOŚP? Czy uda się pobić rekord? Dowiemy się już za kilka dni.

ID