Święto Patrona w SP2

Dobiega końca Rok Świętego Jana Pawła II, ustanowiony przez Sejm RP w 100 rocznicę urodzin naszego wielkiego rodaka. Miesiąc październik w całym kraju upłynął pod znakiem wspomnienia osoby św. Jana Pawła II: XX Dzień Papieski – 11.10.2020; 42 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – 16. 10 oraz wspomnienie liturgiczne Świętego Jana Pawła II w Kościele Katolickim – 22.10. 

W naszej szkole te szczególne dni przypadły na 12- 15 października. Mamy duży zaszczyt i wielkie szczęście, że od 14 października 2005 r. nasza szkoła nosi imię św. Jana Pawła II;  już od 15 lat wspominamy to szczególne dla naszej szkoły wydarzenie.

Powołane do życia Gimnazjum nr 1 na Patrona Szkoły wybiera Jana Pawła II, o czym decydują uczniowie, rodzice i rada pedagogiczna za zgodą kurii biskupiej w Łodzi. 14 października 2005 r. odbyła się uroczystość nadania szkole imienia oraz ceremonia nadania nowego sztandaru ufundowanego przez rodziców. Poświęcenia sztandaru dokonał  arcybiskup łódzki Władysław Ziółek. Popiersie Jana Pawła II ofiarował prof. Czesław Dźwigaj. 17 października 2017 roku, w czasie nabożeństwa, poświęcony został sztandar Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Ozorkowie.

Tym razem nietypowo celebrowaliśmy Święto Patrona, każda klasa na swój sposób, przestrzegając reżimu sanitarnego, dbając o wspólne dobro i zdrowie.

To święto całej społeczności szkolnej, to dzień szczególny – to pamięć, oddanie i zjednoczenie z Patronem Szkoły – Świętym Janem Pawłem II. Jednoczyły nas przygotowane odświętne dekoracje tablic i korytarzy. Wszyscy uczniowie wysłuchali przez radiowęzeł audycji przygotowanej przez uczniów klasy IV b pod kierunkiem siostry Ewy Wyszatyckiej.

Punktem kulminacyjnym obchodów Święta Patrona był XII Międzyszkolny Projekt Edukacyjny pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa “Jan Paweł II – Totus Tuus”

W konkursach plastycznym i literackim wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ozorkowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie, Szkoły Podstawowej w Parzęczewie, Szkoły Podstawowej w Modlnej oraz podopieczni Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki. Konkurs recytatorski, ze względu na obostrzenia sanitarne, przeprowadzono tylko wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 2  w Ozorkowie.

15 października odbyło się podsumowanie przeprowadzonych konkursów oraz wręczenie nagród XII Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego „Jan Paweł Ii – Totus Tuus”, a także wręczenie nagród uczestnikom XI Edycji Projektu przeprowadzonej w czasie nauczania zdalnego.  

Laureaci Konkursu Recytatorskiego:

Klasy I – III: I m. ex aequo Aleksandra Matusiak oraz Marianna Prorok, II m. Cyprian Kaźmierczak, III m. Tymoteusz Szymański, Hanna Michalak

Klasy IV – VI: I m. Barbara Olczyk, II m. Zuzanna Zatoń

Klasy VII – VIII: Karolina Tomczak

Laureaci Konkursu Plastycznego:

Klasy I – IV: I m. Roksana Banasiak SP2, II m. Igor Staniewski SP2, Adam Piestrzeniewicz SP2.

Klasy V – VIII: I m. Lena Walisiak  SP2, II m. Ewelina Szymańska – SP w Parzęczewie, III m. Natalia Michalska  – SP2, Daniel Antczak SP2

Kategoria osób niepełnosprawnych: I m. Magdalena Czerwińska PSLCnP, II m. Beata Chojnacka PSLCnP

Konkurs Multimedialny:

Barbara Olczyk SP2

Laureaci Konkursu Literackiego:

Klasy IV – VI: Barbara Olczyk SP2, wyróżnienia: Ilona Muszyńska oraz Julia Zarębska SP w Modlnej

Klasy VII – VIII: I m. Aleksandra Kolasa SP2, Ewelina Szymańska SP w Parzęczewie, II m. Nikola Urysiak SP2

Kategoria osób niepełnosprawnych: Karolina Przybysz PSLCnP

Organizatorki Projektu – p. Hawro Marta, p. Klauze Beata, p. Żelaskowska Anna dziękują wszystkim uczestnikom – uczniom i ich opiekunom za udział i zaangażowanie w projekcie.

Dyrekcja szkoły oraz organizatorzy dziękują Burmistrzowi Miasta Ozorkowa Jackowi Sosze za objęcie patronatem dotychczasowych dwunastu edycji Projektu, co wiąże się przede wszystkim z ufundowaniem nagród dla wszystkich laureatów.

Beata Klauze SP2