Przebudowa ul. Traugutta

SONY DSC

Kilka dni temu rozpoczęła się przebudowa ul. Traugutta. Obecnie drogowcy układają kanał deszczowy, a następnie przystąpią do modernizacji drogi na całej jej długości. W ramach prac na Traugutta, podobnie jak na Żeromskiego i Stypułkowskiego, których remont rozpoczął się w styczniu, zostaną wykonane: nowa konstrukcja drogi (podbudowa i nowa nawierzchnia: trzy warstwy asfaltu), kanalizacja deszczowa, ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach jezdni o szerokości 2,5 m z kostki, wjazdy do posesji. Dodatkowo zostanie położony gazociąg.
Zakończenie przebudowy Traugutta, Żeromskiego i Stypułkowskiego zaplanowano na listopad 2020 r., jeśli jednak pogoda pozwoli, remont zakończy się wcześniej.
W związku z prowadzonymi pracami przypominamy, że Traugutta, Żeromskiego i Stypułkowskiego są zamknięte dla ruchu. Zakaz nie dotyczy mieszkańców i docelowych wjazdów gospodarczych. Z ul. Łęczyckiej w stronę osiedla można dojechać ulicami Łąkową i Cegielnianą, a w kierunku centrum – ul. Listopadową.
Przebudowa ciągu trzech ulic dofinansowana jest w 80 procentach z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie wynosi ponad 7 mln 700 tys. zł.