Roboty na ul. Stypułkowskiego – początek dużej przebudowy

SONY DSC

Od kilku dni na ul. Stypułkowskiego trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej. Ulica na całym odcinku: od Łęczyckiej do Wigury jest zamknięta dla ruchu. 20 stycznia zostanie także zamknięta ul. Żeromskiego od Wigury do Cegielnianej. Tam również rozpoczną się prace przy budowie kanalizacji deszczowej. Tym samym nie będzie wjazdu w ul. Traugutta od ul. Żeromskiego; w Traugutta będzie można wjechać od Starzyńskiego, jednak ruch zostanie ograniczony dla wjazdów mieszkańców i docelowych wjazdów gospodarczych. Wykonawca – firma Larkbud planuje rozpoczęcie budowy kanalizacji deszczowej w ul. Traugutta w połowie lutego.

Roboty drogowe związane z przebudową jezdni i chodników na ulicach objętych inwestycją rozpoczną się w lutym na Stypułkowskiego od strony Łęczyckiej.

Zakres prac na wszystkich trzech ulicach obejmuje: budowę nowej konstrukcji drogi (podbudowa i nowa nawierzchnia: trzy warstwy asfaltu), budowę kanalizacji deszczowej, ścieżek pieszo-rowerowe po obu stronach jezdni o szerokości 2,5 m z kostki, krawężników, wjazdów do posesji. Dodatkowo zostanie zbudowany gazociąg.

Planowany termin zakończenia przebudowy Traugutta, Żeromskiego i Stypułkowskiego na odcinku od Starzyńskiego do Łęczyckiej zaplanowano na listopad 2020 r.

Inwestycja jest kolejnym elementem  projektu pn. „Przebudowa układu komunikacyjnego w Ozorkowie”, w ramach którego zmodernizowano już ul. Łęczycką, Maszkowską, Południową, zbudowano nowy most na Południowej i dwa nowe ronda.

Zadanie realizowane jest w partnerstwie z powiatem zgierskim i dofinansowane z funduszy unijnych oraz rządowych.