Rekordowe 70 tys. dla WOŚP!

Prawie 70 tys. zł zebrano w Ozorkowie podczas XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – pobiliśmy rekord i to znacznie! W ubiegłym roku mówiliśmy o rekordowym wsparciu dla WOŚP, a przecież suma była o 11 tys. zł niższa od tegorocznej!

W poniedziałkowe przedpołudnie nieoficjalna jeszcze kwota wynosiła dokładnie 69 tys. 314 zł 82 gr. To pokazuje wielkie serce i wsparcie mieszkańców Ozorkowa dla najmłodszych pacjentów; pieniądze zebrane w ramach WOŚP zostaną przekazane na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, potrzebnego w diagnostyce i leczeniu pacjentów dziecięcej medycyny zabiegowej.

W tym roku na ulicach Ozorkowa pieniądze zbierało 110 wolontariuszy; nie tylko z naszego miasta, ale też Parzęczewa, Modlnej, Leśmierza i Solcy Wielkiej. Sztab Orkiestry, jak co roku, mieścił się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Małego Księcia. W sobotę, w przeddzień Finału Orkiestry, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się koncert „Dorośli – Dzieciom”, z którego cały dochód zasilił puszki WOŚP.

Podczas niedzielnego Finału, zorganizowanego w hali sportowej, licytacji gadżetów WOŚP towarzyszyły występy artystyczne dzieci i młodzieży.

Tradycyjnie też odbył się Konkurs Bezpiecznej Jazdy o Puchar Burmistrza Miasta Ozorkowa Jacka Sochy, zorganizowany przez Auto Szkołę u Zbyszka. O godz. 20.00 imprezę zakończyło „Światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni.

W tym roku w Ozorkowie z WOŚP zagrali: Auto Szkoła „U Zbyszka”, Agencja Ochrony Osób i Mienia „Gunners Security”, Dietetyk – Małgorzata Wasiak, Cukiernia „Piotruś”, Zajazd Leon, Zakład Piekarsko-Ciastkarski „Dana”, Marlena Karolak – Punkt Przedszkolny „Mini Maluch”, Miejska Przychodnia Zdrowia w Parzęczewie, Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie, Miejski Ośrodek Kultury w Ozorkowie, dzieci ze szkół podstawowych: SP2, SP4, SP5, Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę – Oddział Łódzki w Ozorkowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Ozorkowie, Urząd Miejski w Ozorkowie.