Przebudowa Łęczyckiej – oficjalne zakończenie inwestycji

SONY DSC

20 grudnia 2019 r. oficjalnie zakończono przebudowę ul. Łęczycką na odcinku od granic miasta do ul. Stypułkowskiego. Drogę dopuszczono do ruchu już trzy tygodnie temu, 29 listopada, ale w grudniu trwały jeszcze prace związane z m.in. malowaniem znaków poziomych,montażem znaków pionowych, dokończeniem nawierzchni ciągów pieszo-rowerowych, montażem barier na moście i sprzątaniem terenów przyległych do jezdni.

W oficjalnym odbiorze inwestycji uczestniczył m.in. burmistrz Jacek Socha, wicestarosta zgierski Dominik Gabrysiak, przedstawiciele wykonawcy – firmy Larkbud i pracownicy Urzędu Miejskiego w Ozorkowie, nadzorujący inwestycję.

Przypomnijmy; w ramach przebudowy, która kosztowała ponad 9,5 mln zł, wyremontowano jezdnię na odcinku od Stypułkowskiego do granic miasta, zbudowano nowe krawężniki, ciągi pieszo-rowerowe, zjazdy do posesji, kanalizację deszczową, przejścia dla pieszych, przepusty i oświetlenie uliczne.

Modernizacja Łęczyckiej była kolejnym etapem zadania pn. „Przebudowa układu komunikacyjnego w Ozorkowie w celu zapewnienia bezpośredniego połączenia ze strategicznymi centrami logistycznymi”. Następnym elementem tego etapu będzie przebudowa ul. Traugutta, Żeromskiego i Stypułkowskiego. W 2018 r. w ramach projektu przebudowano ul. Maszkowską, Południową z mostem i wybudowano dwa ronda.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Powiatem Zgierskim i jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.