Młodzi poeci w MBP

SONY DSC

180 wierszy wpłynęło na tegoroczny XXII Wojewódzki Konkurs Poetycki im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ozorkowie. Jury  w składzie: dr Beata Sobczak-Gieraga i dr Zbigniew Łuczak wyłoniło 18 laureatów, których utwory zostały opublikowane w wydanym przez MBP w Ozorkowie tomiku pt. „Dusza wiersza”.

28 listopada laureaci zostali uhonorowani nagrodami, a publiczność miała okazję wysłuchać wyróżnionych wierszy. Na widowni w czytelni MBP obecni byli laureaci i ich opiekunowie oraz zaproszeni goście, m.in. burmistrz Jacek Socha, radni Rady Miejskiej, w tym przewodniczący RM Ryszard Kałużny i sekretarz miasta Mariusz Ostrowski.

Wśród autorów nagrodzonych prac znaleźli się także uczniowie ozorkowskich szkół: Maria Chylińska z SP2 – II nagroda w grupie do 11 lat, Maria Krasuska z SP5 – III nagroda w grupie do 11 lat, Wojciech Wankiewicz z SP5 – III nagroda w grupie do 11 lat, Wiktor Budny z SP2 – wyróżnienie w grupie do 11 lat, Blanka Tabaka z SP2 – wyróżnienie w grupie do 11 lat, Julia Baranowska z SP5 – II nagroda w grupie 12-15 lat, Maria Jaśkiewicz z SP2 – wyróżnienie w grupie 12-15 lat, Wiktoria Mariankowska z SP5 – wyróżnienie w grupie 12-15 lat,  Dawid Wymysłowski z ZSZ – I nagroda w grupie 16-19 lat.