Kładą asfalt na Łęczyckiej

W tym tygodniu drogowcy układają pierwszą warstwę asfaltu na Łęczyckiej na odcinku od Łąkowej do Stypułkowskiego. Wcześniej wykorytowali jezdnię, ułożyli podbudowę i krawężniki. Cały czas prowadzą też prace przy budowie chodników i ścieżki rowerowej.

Przebudowywany obecnie odcinek Łęczyckiej jest ostatnim realizowanym w ramach modernizacji ulicy; gdy prace na nim dobiegną końca, cała Łęczycka od granic miasta do Stypułkowskiego zostanie pokryta ostatnią warstwą asfaltu i przebudowa drogi zostanie zakończona. Termin wyznaczono na 15 grudnia; dwutygodniowe przesunięcie zakończenia prac było spowodowane koniecznością przesunięcia kilku słupów energetycznych.

Przy okazji przebudowy mieszkańcy i kierowcy zastanawiają się, dlaczego nie jest remontowany 250-metrowy odcinek Łęczyckiej od granic miasta do drogi krajowej 91. Okazuje się, że miasto nie może prowadzić żadnych prac na terenie, który leży poza granicami administracyjnymi Ozorkowa. Kilka lat temu, gdy planowano przebudowę Łęczyckiej, burmistrz Jacek Socha wnioskował u starosty zgierskiego o włączenie tego odcinka drogi do inwestycji, jednak okazało się to niemożliwe ze względów formalnych.