Z46 będzie jeździć bez zmian- pogłoski o likwidacji są nieprawdziwe!

Autobusy Z46 będą nadal jeździć na trasie Ozorków-Łódź. Pojawiające się pogłoski o rzekomej likwidacji linii nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Łódzkie MPK nie planuje likwidować tego połączenia i nie zamierza wprowadzać żadnych zmian w przebiegu trasy, częstotliwości kursów ani w cenach biletów.

Jedyną zmianą będzie częściowa lub całkowita zmiana taboru – autobusy MPK mają zastąpić pojazdy innego przewoźnika, wybranego w drodze przetargu. Ze względu na zawieszenie/likwidację kilku linii tramwajowych w Łodzi, MPK musi zapewnić na tych trasach zastępcze linie autobusowe. W związku z tym łódzki przewoźnik poszukuje firmy, która zasili tabor MPK swoimi pojazdami. Podobna sytuacja miała już miejsce w ubiegłym roku, gdy linię Z46 czasowo zasilały autobusy firmy Markab.

Zgodnie z warunkami przetargu, autobusy mają być przystosowane do przewozu takiej ilości osób, jak pojazdy MPK, wyposażone w biletomaty, kasowniki i klimatyzację oraz przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych.