Dofinansowanie dla Ozorkowa na modernizację boiska

SONY DSC

Boisko sportowe przy ul. Łęczyckiej doczeka się kompleksowej modernizacji; Ozorków otrzymał 1 mln 150 tys. zł dofinansowania, czyli 50 procent kosztów, z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dzięki tym funduszom Ozorków doczeka się boiska piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia – mówił 11 października na spotkaniu z przedstawicielami mediów poseł Marek Matuszewski z sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki

Modernizacja boisk i budowa nowych jest bardzo ważna, dzięki temu dzieci i młodzież mogą uprawiać sport w lepszych warunkach – dodał poseł, który po raz kolejny wspierał Ozorków przy pozyskiwaniu środków ze źródeł zewnętrznych na modernizację obiektów sportowych w Ozorkowie.

Rozwój bazy sportowej w mieście to jeden z moich priorytetów, a przyznanie tak dużego dofinansowania pozwoli na budowę odpowiedniego boiska dla naszych piłkarzy – mówił burmistrz Jacek Socha.

Oficjalnie decyzję o przyznaniu środków ogłoszono 10 października. W województwie łódzkim dofinansowanie na modernizację obiektów sportowych z programu rządowego Sportowa Polska otrzymały trzy samorządy: Krośniewice, Sieradz i Ozorków.

Inwestycja, której koszt oszacowano na 2 mln 300 tys. zł, rozpocznie się w 2020r.