OPK nie wyłączy ciepłej wody na 5 dni

SONY DSC

OPK zdecydowało się na taki sposób  naprawy uszkodzonego odcinka ciepłociągu, który nie wymaga aż kilkudniowej przerwy w dostawach ciepłej wody. Na czas wymiany uszkodzonego stelaża z rurami, przebiegającego nad mostem na ul. Wigury, zostanie zamontowane obejście, którym będzie płynąć ciepła woda. Metoda ta pozwoli do minimum skrócić czas przerwy w dostawie ciepłej wody i tym samym zmniejszyć uciążliwość dla mieszkańców, wynikającą z konieczności przeprowadzenia naprawy.

Przerwa w dostawach ciepłej wody:

  • 10.10.2019 r. (kilka godzin w ciągu dnia)
  • 24.10.2019 r. (kilka godzin w ciągu dnia)

Przerwa w dostawach prądu dla odbiorców przy ul. Wigury (konieczność prac w bezpośredniej bliskości przewodów wysokiego napięcia):

  • 12.10.2019 r. w godz.: 8.00 – 18.00
  • 19.10.2019 r. w godz.: 8.00 – 18.00

Przypomnijmy, że do uszkodzenia ciepłociągu doszło w wyniku wypadku drogowego; kierowca samochodu ciężarowego, mimo zakazu, wjechał na most na ul. Wigury i poważnie uszkodził konstrukcję nad mostem oraz znajdujące się tam rury ciepłociągu. Naprawa wymagała uzyskania stosownych pozwoleń, ponieważ stelaż jest elementem budowlanym nad pasem drogowym.

Przeprowadzenie przez OPK wszystkich koniecznych procedur spowodowało, że do prac naprawczych można było przystąpić dopiero w październiku.