Ponad 10 mln na drogi – podpisanie umowy

SONY DSC

Ponad 10 mln 300 tys. zł z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych otrzymał Ozorków na przebudowę kolejnych dróg w mieście. Dofinansowanie dotyczy dwóch zadań. Pierwsze to remont ciągu ulic: Traugutta, Żeromskiego i Stypułkowskiego, którego koszt wynosi 9 659 688 zł, dofinansowanie przyznano w wysokości 80%, czyli 7 727 750 zł.  Drugie zadanie to przebudowa ul. Orzeszkowej i Konopnickiej, gdzie koszt prac oszacowano na 4 055 222 zł, a dofinansowanie przyznano w wysokości 65%, czyli 2 635 894 zł. 

Na wrześniowej sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę w sprawie zabezpieczenia wkładu własnego w budżecie miasta na realizację inwestycji, a pod koniec września burmistrz Jacek Socha podpisał umowę z wicewojewodą łódzkim Karolem Młynarczykiem na dofinansowanie ze środków FDS obu projektów.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczył także poseł Marek Matuszewski, który podkreślił, że Ozorków jest liderem w powiecie zgierskim, jeśli chodzi o wysokość dofinansowania na przebudowę dróg w ramach FDS.

W najbliższych tygodniach miasto ogłosi przetargi na realizację obu projektów.