Święto Strażaków

SONY DSC

1 czerwca w Ozorkowie odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka i 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ozorkowie. Uroczystości na placu Jana Pawła II rozpoczęła polowa msza święta, a następnie, podczas apelu, wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia i wyróżnienia strażakom z PSP i OSP z terenu powiatu zgierskiego.

W obchodach, zorganizowanych przez OSP Ozorków i Burmistrza Miasta Ozorkowa Jacka Sochę, uczestniczyli m.in. Łódzki Komendant Wojewódzki PSP Jarosław Wlazłowski, komendanci jednostek PSP i OSP z powiatu zgierskiego, poseł Marek Matuszewski, poseł Artur Dunin, samorządowcy, m.in. burmistrz Jacek Socha, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Zgierzu, okolicznych gmin oraz przedstawiciele instytucji i firm z terenu miasta i powiatu, wspierających strażaków-ochotników. Prezes OSP w Ozorkowie Jarosław Kasprowicz przypomniał historię działalność ozorkowskiej OSP. Uroczysty apel zakończyła defilada pododdziałów.

Organizatorzy obchodów przygotowali także kilka atrakcji dla dzieci, tj.występy artystyczne młodych wykonawców, zjeżdżalnię-dmuchańca, można też było z bliska zobaczyć wozy strażackie oraz symulację akcji ratunkowej w specjalnym namiocie.