Przebudowa ul. Kochanowskiego

SONY DSC

Pod koniec lipca ruszyła przebudowa ul. Kochanowskiego. Wykonawca, wyłoniony w drodze przetargu, podpisał umowę z miastem 25 lipca, a kilka dni później, 31 lipca, na miejscu pojawiła się ekipa budowlana.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy; wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA w Poddębicach. Wykonawca na realizację zadania ma czas do połowy listopada.

Inwestycja obejmuje modernizację ulicy na całym jej odcinku oraz  budowę kanalizacji deszczowej od skrzyżowania z ul. Lipową do skrzyżowania z ul. Wodną. W ramach inwestycji wyremontowane zostanie również skrzyżowanie ul. Kochanowskiego z ul. Lipową, a także nieutwardzony odcinek ul. Lipowej. Przebudowane zostaną: nawierzchnia jezdni, chodniki oraz zjazdy do posesji w granicy pasa drogowego.

Koszt wszystkich prac wynosi ponad 1 mln 700 tys. zł; Ozorków otrzymał aż 80 % dofinansowania (ponad 1 mln 300 tys. zł.) z budżetu państwa. Pieniądze zostały pozyskane w ramach uruchomionego w tym roku Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.